Gratulálunk a XIV. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny díjazottainak

Március 3. és 5. között zajlott le a XIV. Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny, melyen felsőfokú zeneművészeti intézmények vonós és zongorás kamarazenei csoportjai vehettek részt. A produkciókat 3 fős zsűri értékelte, melynek elnöke Nádor György, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professor emeritusa, tagjai pedig Devich János, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professor emeritusa, valamint Török Géza karmester voltak. A verseny eredményei:

KIEMELT NÍVÓDÍJAT kaptak:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

  • D. Sosztakovics: Szonáta op. 40  II., IV. tétel
    Friderikusz Péter – gordonka, Túri Nagy János – zongora
  • C. Debussy: g-moll vonósnégyes op. 20 I-II. tétel
    Soós János – hegedű, Soós Máté – hegedű, Soós Előd – mélyhegedű, Aranyos János – gordonka

NÍVÓDÍJAT kaptak:

Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

  • L. v. Beethoven: C-dúr vonósnégyes op. 59 No. 3
    Sütő József – hegedű, Hegyes Nándor – hegedű, Bozsányi Dávid – mélyhegedű, Hauck Dávid – gordonka

Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézete

  • Sz. Rachmanyinov: Elégikus trió, g-moll op. 9. No. 1.
    Pulfer Renáta – hegedű, Buzgó Zsanett – gordonka, Horváth Cintia – zongora
  • F. Mendelssohn: c-moll trió op. 66.
    Nádasdi Ferenc – hegedű, Bodor Enikő – gordonka, Viszlai Dániel – zongora

Szegedi Egyetem Zeneművészeti Kar

  • M. Ravel: a-moll trió I., III., IV. tétel
    Vincze Eszter – hegedű, Domokos Izabella – gordonka, Kakuk Tünde – zongora 

Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézete

  • Kodály Zoltán: Duó op. 8. I. tétel
    Kovács Adél – hegedű, Lakatos Sára – gordonka
  • M. Ravel: a-moll trió I. tétel
    Boda Nóra – hegedű, Gál Kinga – gordonka, János Norbert – zongora
  • D. Sosztakovics: c-moll trió op. 8. I. tétel
    Csikár Enikő – hegedű, Horváth Benjámin – gordonka, Forrai Karajz Júlia – zongora

REKTORI KÜLÖNDÍJAT kaptak:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

  • C. Debussy: g-moll vonósnégyes op. 20 I-II. tétel
    Soós János – hegedű, Soós Máté – hegedű, Soós Előd – mélyhegedű, Aranyos János – gordonka

Az eredményekhez gratulálunk és további sikereket kívánunk!