40. Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Verseny

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Rézfúvós és Ütőhangszeres tanszéke, valamint a Conservatory Alapítvány 2017. április 8-10. között 40. alkalommal rendezi meg a Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozót és Versenyt.


A találkozó időbeosztása:

2017. április 8. szombat

10.00-14.00     Regisztráció
14.00                 Megnyitó
14.15                 Versenyfordulók

2017. április 9. vasárnap

10.00 – 17.00     Versenyfordulók
19.00                 Konzervatóriumi Esték hangversenysorozat:

RadioBrassVienna hangversenye
Johann Plank, Christian Hollensteiner – trombita
Sascha Hois – harsona
Rainer Huss – tuba
Keserü Péter – kürt

2017. április 10. hétfő

9.30 – 13.00     Versenyfordulók, értékelések
Kb. 13.00          Eredményhirdetés


A versenyzők játszási sorrendje az M betűtől kezdődik!


A verseny időbeosztása:

Megnyitó: 2017. április 8., szombat 14.00 – Liszt terem
Zárás: 2017. április 10., hétfő 13.00 – Liszt terem

 

TROMBITA

április 8. szombat 14.15 1. korcsoport 1. forduló Liszt terem
18.45 2. korcsoport 1. forduló Liszt terem
április 9. vasárnap 13.00 1. korcsoport 2. forduló Liszt terem
április 10. hétfő 10.00 2. korcsoport 2. forduló Liszt terem

 

KÜRT

április 8. szombat 17.30 1. korcsoport 1. forduló Kamaraterem
április 9. vasárnap 10.00 1. korcsoport 2. forduló Kamaraterem
14.00 2. korcsoport 1. forduló 9-es terem
április 10. hétfő 10.00 2. korcsoport 2. forduló Kamaraterem

 

HARSONA

április 8. szombat 14.30 1-2. korcsoport 1. forduló Kamaraterem
április 9. vasárnap 13.00 1-2. korcsoport 2. forduló Kamaraterem

 

TUBA

április 8. szombat 18.00 2. korcsoport 1. forduló Liszt terem
április 9. vasárnap 10.00 1. korcsoport 1. forduló Liszt terem
12.00 2. korcsoport 2. forduló Liszt terem
április 10. hétfő 10.00 1. korcsoport 2. forduló 9-es terem

 

ÜTŐHANGSZER

április 8. szombat 14.30 1. korcsoport 1. forduló Vrana József terem
április 9. vasárnap 10.00 2. korcsoport 1. forduló Vrana József terem
14.00 1. korcsoport 2. forduló Vrana József terem
április 10. hétfő 9.30 2. korcsoport 2. forduló Vrana József terem

A verseny zsűrije:

Trombita : Johann Plank, Christian Hollensteiner
Kürt: Erdei Péter, Keserű Péter
Harsona – Tuba: Sascha Hois, Rainer Huss, Wágner Csaba
Ütőhangszer: Jan Pilch, Csige Attila


Versenyanyag

Trombita:

1. KORCSOPORT

I. forduló:
Beethoven: Leonora szignál B-dúr
Esz-dúr
választható:
1. T. Charlier: Solo de Concours
2. O. Böhme:  f-moll koncert 1. tétel
3. Höhne:  Szláv Fantázia
II. forduló:
R. Wagner:  Siegfried 3.felv. 3.jelenet 2.trombita ( Orchester)
B. Bartók:     Concerto Finale 2.trombita 201-211-ig

Szabadon választott mű max.12 perc

2. KORCSOPORT

I. forduló:
R. Strauss:  Don Quixote   Bevezetés 1.trombita 3-7 ütem
R. Strauss:  Don Quixote    36. után 4-től  37. után 7-ig.

Barabás Á.: Sonata for Trumpet and Piano – max. 10 perc.

Végleges változat!

II. forduló:  
Csajkovszkij:  Hattyúk tava 3.felv. Nápolyi tánc 6-30 ütem
Bartók:  Concerto  Finale  1. trombita  211-221-ig

Szabadon választott mű max. 12 perc
(Technikai okok miatt a korábbiakban lemaradt, szíves elnézésüket kérjük!)


Kürt:

1. KORCSOPORT
I. forduló

W. A. Mozart: D-Dúr kürtverseny I-II tétel
vagy
Franz Strauss kürtverseny I-II tétel

Zenekari állások:
Kodály Zoltán: Háry Intermezzo
G. Rossini: Sevillai Borbély nyitány
R. Wagner: Tannhauser nyitány



II. forduló

Szabadon választott darab max. 10 perc

2. KORCSOPORT

I. forduló

Balogh Máté: Fre(e)nchHorn


vagy
Malcolm Arnold: Fantasy for Horn

Zenekari állások:
M. Ravel: Pavane
M. Ravel: Bolero
R. Wagner: Lohengrin



II. forduló
Szabadon választott darab max. 10 perc


Tuba:

1. KORCSOPORT

I. forduló

Lebegyev: A-dúr koncert

Zenekari állás:
Wagner : A nürnbergi mesterdalnokok – előjáték (kiemelt rész)

II. forduló
Szabadon választott mű maximum 10 percben

2. KORCSOPORT

1. forduló

Koetsier: Concertino 3. tétel (Rondo Bavarese)

Zenekari állás:
Herold: A rosszul őrzött lány
Berlioz: Le Corsaire
Bruckner: IV. szimfónia – Finale

2. forduló
Szabadon választott mű maximum 10 percben


Harsona

1. KORCSOPORT

I. forduló
Jean-Michel Defaye: A la maniere de Vivaldi

Zenekari állás:
W. A. Mozart: Requiem Tuba Mirum

II. forduló
Szabadon választott darab max. 10 perc

2. KORCSOPORT – Tenorharsona

I. forduló
S. Stojowski: Fantázia

Zenekari állások:

Wagner: Lohengrin III. felvonás-előjáték
Wagner: Walkür III. felvonás 1. kép
Rossini: Tell Vilmos-nyitány “D” próbajel után 9. ütemig

II. forduló

Szabadon választott darab max. 10 perc

2. KORCSOPORT – Basszusharsona

I. forduló
J. Casterede: Szonatina basszusharsonára

Zenekari állások:

Wagner: Lohengrin III. felvonás-előjáték
Wagner: Walkür III. felvonás 1. kép
Rossini: Tell Vilmos-nyitány “D” próbajel után 9. ütemig

II. forduló
Szabadon választott darab max. 10 perc

 


Ütőhangszer:

1. KORCSOPORT
I. forduló

Timpani:
Franz Krüger: Zenekari iskola – 44. timpani etüd

Setup:
Serge Baudo: Három pajzán tánc – 1. tétel

Marimba:
J.S. Bach: Sarabande és Gigue tétel bármely cselloszvitből

Zenekari állás:  Scheherezade 4. tétel – kisdob (Knauer kisdobiskola alapján)

II. forduló

Marimba:
Szabadon választott 4 verős zongorakíséretes vagy szóló műKisdob:
Guy Gauthreaux: Technika 9

2. KORCSOPORT

I. fordulóTimpani:
Nick Woud: RCO timpani solo – rövid verzió (Nick Woud engedélyével)

Kisdob:
C. Cangelosi: Prelude 03/13/07 (JAVÍTVA!)

Marimba:
Kazunori Miyaka: Chain

Zenekari állás:
Csörgődob: G. Bizet: Carmen – Suite No. 1  No. 11. D előtt 3 – E után 3-ig
Triangulum: P. Csajkovszkij: Diótörő – Kis nyitány – E-től végig

II. forduló

Dallamhangszer:
Szabadon választott zongorakíséretes vagy szóló mű

Setup:
Szabadon választott mű

A forduló időtartama nem lehet több 12 percnél!


A trombita, kürt, harsona, tuba, ütőhangszer előválogatós és kétfordulós versenyre nevezhetnek bármely ország ifjú zenészei:

  • 2001-1995. született középiskola tanulók
  • magyarországi és külföldi felsőoktatási intézményekben BA képzésben résztvevő nappali vagy levelező tagozatos hallgatók korhatár megkötés nélkül
  • osztatlan tanári mesterképzésben résztvevő hallgatók korhatár megkötés nélkül
  • tanári mesterképzésben résztvevő nappali vagy levelező tagozatos hallgatók korhatár megkötés nélkül

Nevezési díj: 13.000,- HUF, mely nem tartalmaz szállást és étkezést.

Jelentkezési határidő: 2017. március 15.

A versenyzők elhelyezése a korábbiakhoz hasonlóan kapacitás függvényében a Weiner Leó Kollégiumban történik. Előzetes jelzés alapján kísérő tanár kollégáinkat is szeretettel várjuk.
Nemzeti Kulturális Alap
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Debrecen M. J. Város
Debreceni Egyetem
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
Felföldi Édességgyártó Kft.
A Jövő Művészetéért Alapítvány
Untitled-1