XIII. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Kamarazene Kabinetje és a Conservatory Alapítvány 2016. március 4. és 6. között rendezi meg a XIII. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozót és Versenyt a zeneművészeti felsőoktatásban tanuló hallgatók számára.

Részvételi feltételek:

A találkozóra vonós, illetve vonós-zongorás kamarazene csoportok jelentkezését várjuk (az azonos hangszerekből létesített kamarazenei formációk kivételével), melyeknek minden tagja nappali tagozatos hallgatói jogviszonyban áll saját intézményével. Együttesenként a csoportok egy-egy fúvóssal, gitárossal, vagy énekessel bővíthetők. Minden intézmény kb. 60 perc műsoridőben mutathatja be programját. A produkciókat zsűri értékeli, a legkiemelkedőbbek nívódíjban, illetve pénzjutalomban részesülnek és fellépnek a találkozó gálahangversenyén. A műsorválasztásban szorgalmazzuk a kortárs magyar művek előadását, illetve Dohnányi Ernő és Weiner Leó kamarazenéjének műsorra tűzését is.

A verseny programja

2016. március 4. péntek
10 órától Érkezés, regisztráció
15.00 A verseny megnyitása, A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának műsora
17.00 A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének műsora

2016. március 5. szombat
9.30 A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem műsora
11.00 A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának műsora
15.00 A győri Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének műsora
Kb. 19.00 A zsűri ismerteti a díjkiosztó gálahangverseny műsorát. Utána konzultáció a Liszt Teremben.

2016. március 6. vasárnap
10.00 Díjkiosztó gálahangverseny

Nevezési díj: 13.000,- Ft/fő, mely összeg a szállást és az ellátást nem tartalmazza.

Jelentkezési határidő: 2016. február 5.

A rendezvény pénzügyi lebonyolítója a Conservatory Alapítvány (számlaszám: 11738008-20715995).
A részvételi díjat a megjelölt határidőig az Alapítvány számlaszámára kérjük átutalni.

A jelentkezéseket az alábbi címre kérjük elküldeni:
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.

Minden kedves résztvevőnek jó felkészülést és sikeres szereplést kívánunk!

Molnár Zsolt
főiskolai docens