39. Rézfúvós, Ütőhangszeres Találkozó és Verseny

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Rézfúvós és Ütőhangszeres Tanszéke, valamint a Conservatory Alapítvány 2016. március 20-21. között rendezi meg a 39. Rézfúvós, Ütőhangszeres Találkozót és Versenyt.


A zsűri tagjai

Kelemen Csaba – trombita
Simon Zsolt – trombita
Ambrus Károly – kürt
Pálinkás Péter – harsona
Süttő András – harsona
Adamik Gábor – tuba
Major Bence – ütőhangszer


A verseny időbeosztása:

Trombita
március 20. 13.00 – Liszt terem
március 21.   9.30 – Liszt terem
Kürt
március 20. 11.00 – Kamaraterem
március 21. 10.30 – Kamaraterem
Harsona-Tuba
március 20. 16.30 – Kamaraterem
március 21. 13.00 – Kamaraterem
Ütőhangszer
március 20. 15.00 – Vrana József terem
március 21.   9.30 – Vrana József terem

Gálakoncert és eredményhirdetés: március 21. kb.16 óra


A versenyzők játszási sorrendje a T betűtől kezdődik!


 Versenyanyag

Trombita:

1. forduló
Jean Francaix: Sonatine 1-2. tétel, vagy
Oskar Böhme: F-moll koncert 2-3. tétel
Zenekari állások: G. Verdi: Stiffelio Nyitány 17. ütem 35-ig, P. I. Csajkovszkij: Diótörő 12 jelenet 22 számig

2. forduló
egy szabadon választott darab (max. 10 perc)
Zenekari állások: S. Prokofjev: Rómeó és Júlia Nr.11: 63 előtt 1 ütemből 63 után 10-ig, R. Wagner: Nürnbergi Mesterdalnokok 3. felv. 4. jelenet 4 ütem

 


Kürt:

1. forduló
Ivan Buffa: Burlesque vagy
Eugene Bozza: En Foret
Zenekari állások: J. Brahms: 3. szimfónia 3. tétel részlet, Kodály Z.: Háry Intermezzo, G. Verdi: Don Carlos nyitány eleje
2. forduló
Szabadon választott mű kotta nélkül (maximum 10 perc)

Tuba:

1. forduló
James Grant: Fury II

Zenekari állások:
basszustuba: Wagner: Die Meistersinger von Nürnberg – Vorspiel, Mendelssohn: Sommernachtstraum – nyitány, Sztravinszkij: Petruska, Berlioz: Rákóczi induló
kontrabasszustuba: Wagner: Das Rheingold, Prokofjev: Rómeó és Júlia + 5. szimfónia






2. forduló
szabadon választott mű (maximum 10 perc)


Harsona

1. forduló
Tenorharsona:
H. Tomasi: Concerto harsonára I. tétel
Zenekari állások: Ravel: Bolero, Schumann: 3. szimfónia 4. tétel, Rimszkij-Korszakov: Seherezádé 2. harsona II. tétel szóló (D-től E-ig)
Basszusharsona:
Bozza: New Orleans
Haydn: Teremtés, 26. tétel, C-ig, Schumann: 3. szimfónia 4. tétel, Beethoven: IX szimfónia, 4. tétel, 595-626-ik ütemig
2. forduló
Szabadon választott mű (maximum 10 perc)


Ütőhangszer:

1. forduló
Kisdob: N. Martynciow: Impression pour caisse claire et 2 Toms – 1. tétel
Előadási darab: M. Cals: Négy invenció – 3-4 tétel
Dallamhangszer: Zongorakíséretes barokk tételpár vagy tánctétel pár
2. forduló
Szabadon választott mű üstdobra
Szabadon választott mű marimbára
Zenekari állások: Franz von Suppé: Pique Dame – nyitány – kisdob
Dvorak: Római karnevál – nyitány – csörgődob C betűig

A kétfordulós versenyre trombita, kürt, harsona, tuba, ütőhangszer kategóriában nevezhetnek bármely ország ifjú zenészei az alábbiak szerint:

  • BA képzésben résztvevő hallgatók,
  • tanári MA képzés I. évfolyamos hallgatói,
  • osztatlan tanár képzésben résztvevő hallgatók, valamint
  • művészeti középiskolák 12. és 13. évfolyamos, és a
  • szakmai tagozat 3. évfolyamos hallgatói

Nevezési díj: 13.000,- Ft, mely nem tartalmaz szállást és étkezést.
Jelentkezési határidő: 2016. március 1.

A versenyzők elhelyezése a korábbiakhoz hasonlóan kapacitás függvényében a Weiner Leó Kollégiumban történik. Előzetes jelzés alapján kísérő tanár kollégáinkat is szeretettel várjuk.