Kadosa Pál Zongora Emlékverseny

kadosaA Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Zongora Tanszéke és a Conservatory Alapítvány Kadosa Pál elhunytának harmincadik évfordulója évében zongoraversenyt hirdet az integrált egyetemeken működő zeneművészeti intézetek és zeneművészeti karok hallgatói számára. A versenyen részt vehet minden alapképzésben vagy mesterképzésben tanuló zongora szakos hallgató.

A verseny kategóriái:

a) BA I. évfolyam és osztatlan tanári szak I. évfolyam

b) BA II-III. évfolyam

c) tanári mesterszak

d) művész mesterszak

Maximált műsoridő:

25 perc

30 perc

35 perc

A verseny anyaga minden kategóriában:

1 kötelező mű: Kadosa Pál valamely zongoraműve
1 vagy több szabadon választott, különböző stílusú, erdeti zongoramű

A verseny zsűrije:

Ábrahám Mariann zongoraművész
Nádor György zongoraművész
Némethy Attila zongoraművész

A verseny díjai:

I. díj 50.000,- Ft
II. díj 40.000,- Ft
III. díj 35.000,- Ft
+ különdíjak

Nevezési díj:

10.000,- Ft,
mely magában foglalja a szállásköltséget és a verseny egyéb költségeihez történő hozzájárulást.

A versenyzők elhelyezése a Weiner Leó Kollégiumban történik. Kísérő tanár kollégákat is szeretettel várunk, szállásukat a verseny rendezősége térítésmentesen ajánlja fel.

Jelentkezési határidő: 2013. október 31.

FIGYELEM! A ZETA (Zenetanárok Társasága) felajánlásában Ábrahám Mariann, a ZETA Zongora Tagozata vezetőjének felhívása alapján az emlékversenyre készülő hallgatók az október 19-én megtartandó budapesti Kadosa Fesztiválon játék lehetőséget kapnak!

Minden jelentkezőt szeretettel várunk!